Sudecka Fabryka Drewna | Rodzaje drewna kominkowego - Sudecka Fabryka Drewna
Jakie drewno wybrać do kominka? Jakie jest najlepsze? Najbardziej efektywne? NIE KAŻDE DREWNO NADAJE SIĘ DO PALENIA W KOMINKU. OTO RODZAJE DRZEW KTÓRYCH UŻYWAMY W SUDECKIEJ FABRYCE DREWNA ABYŚ DOSTAŁ NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ:
drewno kominkowe, drewno do palenia, kominowe, najtańsze drewno, drewno kominkowe wrocław, drewno kominkowe świdnica, drewno kominkowe powiat świdnicki
15533
page,page-id-15533,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Rodzaje drewna kominkowego

Nie każde drewno nadaje się do palenia w kominku. Oto rodzaje drzew których używamy w Sudeckiej Fabryce Drewna abyś dostał najwyższą jakość:

Brzoza

Doskonała jako drewno opałowe – pali się nawet mokra. Brzoza posiada bardzo przyzwoitą kaloryczność oraz szybko schnie, ma stosunkowo cienką korę. Estetyka brzozy sprawia, że często jest wykorzystywana jako stały element dekoracyjny przy naszych kominkach.

IMG_4257
IMG_4265

Olcha

Olcha to drzewo bardzo charakterystyczne z racji swojego pomarańczowego koloru oraz niesamowitego zapachu, który wydziela. Występowanie olchy na obszarze naszego kraju jest równomierne. Kupując olchę pamiętajmy o zapachu. Aby zmniejszyć jego intensywność podczas palenia pomieszajmy olchę z innymi gatunkami. Olcha idealnie nadaje się do wędzarni. Należy do grupy drzew o małej kaloryczności, a więc trzeba będzie palenisko wzbogacić innym gatunkiem, na przykład bukiem.

Dąb

Dąb to jedno z najpopularniejszych drzew polskich lasów. Jest to twardy gatunek, kaloryczny, dobrze łupiący się. Drewno dębowe bardzo trudno się suszy. Dlatego w naszej Fabryce Drewna dbamy o to aby doprowadzić drewno dębowe do wysuszenia (do wilgotności około 20%).

IMG_4294
IMG_4279

Buk

Buk z racji swojej bardzo dużej kaloryczności jest w czołówce drzew używanych do palenia w domowych kominkach. Drewno bukowe stosuje się do wytwarzania węgla drzewnego. Fakt ten wskazuje na jego opałowe zalety.Buczyna spala się delikatnym niebieskawym płomieniem.

Świerk na rozpałkę

Rozpalanie ognia w kominku wcale nie musi być trudne. Mamy w ofercie pocięty na drobne kawałki świerk który idealnie sprawdza się jako rozpałka. Odpowiednio wysuszony rozpala się w kilka sekund i nie musisz się martwić o trudne i czasochłonne rozpalanie ognia.

IMG_4287